Humenné - UNICEF 3:0 v 4. zápase finále play off volejbalovej extraligy

21.04.2012 Celý región

Bratislava 21. apríla (TASR) - Volejbalisti Chemesu Humenné zvíťazili vo 4. finálovom extraligy nad VT UNICEF Bratislava 3:0 a sú len krok od zisku majstrovského titulu /na štyri víťazstvá/.

Chemes Humenné - VT UNICEF Bratislava 3:0 (17, 25, 20)
85 minút
rozhodcovia: Hodoň, Höger
1180 divákov.
/stav série: 3:1/

Vo štvrtom zápase finálovej série extraligy mužov zvíťazili humenskí chemesáci a v boji o titul tak už musia urobiť len jeden krok. Domáci začali koncentrovane a rýchlo si vybudovali náskok, ktorý zvyšovali a prvý set bol jasne v ich réžii. Zlomom stretnutia bol druhý set, v ktorom sa skóre ťahalo až do koncovky (21:20), v nej si domáci vypracovali dvojbodový náskok (24:22), ale B. Pistovič oba setbaly domácich zmaril, napokon však hľadisko burácalo po piatom využitom setbale Chemesu, keď domáci dvojblok umlčal ináč veľmi efektívneho Nemca. Tretie dejstvo sa opäť už nieslo v humenskej taktovke (17:9), a aj keď UNICEF sa ešte pokúsil vstať z mŕtvych (19:15) dráma sa nekonala. Hostia sa museli v súboji zaobísť bez univerzála Chocholáka, ktorý si v piatok zranil achilovku a finále je pre neho už s najväčšou pravdepodobnosťou stratené.